ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    دوشنبه، 29 آبان 1396 - 07:35  

۷.۷ میلیون چک وصول شد - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    انرژی|    اقتصاد مقاومتی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  محموله های اهدایی ایران کیش بین زلزله زدگان توزیع شد


  کمک رسانی به زلزله زدگان توسط کارکنان بانک کشاورزی


  اقلام اهدایی کارکنان بانک دی به مناطق زلزله زده ارسال شد


  سیف به استانداران نامه نوشت


  بیمه کوثر خسارت زیان‌دیدگان زلزله غرب کشور را پرداخت می کند


  فرصت تعاملات بیشتربانک صادرات،شرکت خوارزمی وایران کیش مهیاست


  خسارت بیمه گذاران مناطق زلزله‌زده پرداخت می شود


  بانک سامان در مناطق زلزله‌زده مدرسه و درمانگاه می‌سازد


  بازدید رئیس مجلس از بیمارستان‌ صحرایی پاسارگاد در مناطق زلزله‌زده


  اختصاص تسهیلات به زلزله‌دیدگان براساس تصمیمات شورای هماهنگی بانک ها


  نقل و انتقال 607 میلیون دلار توسط شعبه فرانکفورت بانک سپه


  هفت بانک عامل پرداخت تسهیلات ویژه زلزله زدگان غرب کشور شدند


  کمک یک میلیارد ریالی بیمه سرمد به زلزله زدگان


  بودجه هدایای نوروزی بیمه البرز به آسیب‌دیدگان زلزله غرب اهدا شد


  مشارکت بانک شهر درساخت مدارس مناطق زلزله زده استان کرمانشاه


  کمک 5 میلیارد ریالی کارکنان بانک کشاورزی به زلزله زدگان غرب کشور


  گسترش کمک‌های بانک‌پاسارگاد به مجروحان و خسارت‌دیدگان زلزله


  پرداخت یک میلیارد تومان خسارت به زلزله زدگان سر پل ذهاب


  کمک دو میلیاردوپانصد میلیون ریالی بانک ایران زمین به زلزله زدگان


  بانک اقتصاد نوین 35 میلیارد ریال به زلزله زده گان کمک کرد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 65473صفحه نخست » بانکسه شنبه، 16 آبان 1396 - 13:25
در شهریور ماه ؛
۷.۷ میلیون چک وصول شد
۷.۷ میلیون چک وصول شداخبار پولی مالی- بیش از ۷.۷ میلیون فقره چک به مبلغی حدود ۴۶۱ هزار میلیارد ریال در شهریور ۱۳۹۶، در کل کشور وصول شده است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی-  براساس آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی چک های وصولی در شهریور امسال نسبت به ماه قبل از آن از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 6.5 درصد و 5.9 درصد کاهش نشان می دهد. در این ماه، در کل کشور 84.4 درصد از کل تعداد چک های مبادله ای و 78.2 درصد از کل مبلغ چک های مبادله ای وصول شده اند.

در شهریور، در استان تهران حدود 2.7 میلیون فقره چک به مبلغی حدود 278 هزار میلیارد ریال وصول شد. در ماه مورد گزارش در استان تهران از نظر تعداد 85.1 درصد و از نظر مبلغ 79.9 درصد از کل مبلغ چک های مبادله ای وصول شده است.

در این ماه در بین سایر استان های کشور بیشترین نسبت تعداد چک های وصولی به کل چک های مبادله ای در استان، به ترتیب به استان های گیلان (88.5 درصد)، یزد (86.7 درصد) و کرمانشاه (86.2 درصد) اختصاص یافته است و استان های کهگیلویه و بویراحمد (77.1 درصد)، کردستان (78.0 درصد) و هرمزگان (79.5 درصد) پایین ترین نسبت تعداد چک های وصولی به کل چک های مبادله شده در اسان را به خود اختصاص داده اند.

طی شهریور ماه در بین سایر استان های کشور بیشترین نسبت مبالغ چک های وصولی به کل مبالغ چک های مبادله ای در استان به ترتیب به استان های البرز (82.8 درصد)، خوزستان (82.4 درصد) و کرمانشاه (80.5 درصد) اختصاص یافته است و استان های هرمزگان (60.1 درصد)، ایلام (65.0 درصد) و سمنان (69.1 درصد) کمترین نسبت مبالغ چک های وصولی به کل مبالغ چک های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده اند.

چک های رمز دار وصولی
در شهریور 1396، در کل کشور حدود 700 هزار فقره چک رمزدار به مبلغی حدود هزار و 111 هزار میلیارد ریال وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد 10.3 درصد کاهش و از نظر مبلغ 4.3 درصد افزایش داشته است.

این گزارش حاکی است در این ماه، در استان تهران بیش از 255 هزار فقره چک رمزدار به مبلغی حدود 804 هزار میلیارد ریال وصول شد. در شهریورماه، 50.5 درصد از تعداد چک های رمزدار وصولی در سه استان تهران (36.5 درصد)، خراسان رضوی (7.3 درصد) و اصفهان (6.7 درصد) وصول شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها دارا بوده اند.
همچنین به لحاظ مبلغ 79.3 درصد از مبالغ چک های اشاره شده در استان های تهران (72.4 درصد)، اصفهان (3.7 درصد) و خراسان رضوی (3.2 درصد) وصول شده است.

چک های وصولی بر حسب عادی و رمزدار
در شهریور امسال ، در کل کشور بالغ بر 8.4 میلیون فقره چک وصول شده است که از این تعداد بیش از 7.7 میلیون فقره چک عادی و حدود 0.7 میلیون فقره چک رمزدار بوده است. براین اساس در کل کشور 91.7 درصد از کل تعداد چک های وصولی، چک عادی و 8.3 درصد چک رمزدار بوده است.

در ماه مورد گزارش، در کل کشور مبلغی حدود هزار و 572 هزار میلیارد ریال چک وصول شد که حدود 461 هزار میلیارد ریال چک عادی و حدود هزار و 11 هزار میلیارد ریال چک رمزدار بود. به عبارتی در کل کشور 29.3 درصد از کل مبلغ چک های وصولی، چک عادی و 70.7 درصد چک رمزدار بوده است.

آمار چک های مبادله ای
در شهریور امسال ، بالغ بر 9.1 میلیون فقره چک به مبلغی بالغ بر 589 هزار میلیارد ریال مبادله شده که نسبت به ماه قبل از آن از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 6.7 و 6.2 درصد کاهش نشان می دهد. در این ماه، در استان تهران بیش از 3.1 میلیون فقره چک به مبلغی حدود 348 هزار میلیارد ریال مبادله شده است.

همچنین در شهریور 52.3 درصد از تعداد چک های مبادله ای کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده که به ترتیب با 34.3 درصد، 9.5 درصد و 8.5 درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها دارا بوده اند.

از نظر مبلغ 70.0 درصد از مبالغ چک های بالا در سه استان تهران (59.0 درصد)، اصفهان (5.6 درصد) و خراسان رضوی (5.4 درصد) مبادله شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها دارا بوده اند.

   
  

اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار