ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    چهارشنبه، 1 آذر 1396 - 16:19  

طرح ضربتی اعطای وام ازدواج موفق بوده است - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    اقتصاد مقاومتی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  دو شعبه جدید بانک پارسیان گشایش یافت


  آمادگی بانک پاسارگاد برای تأمین مالی پروژه‌های برقی


  شاخص 89 هزار و 339 واحدی شد


  معامله 47 هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالا


  شرکت کارت اعتباری ایران کیش دعوت به همکاری می کند


  کمپین به احترام هم در بانک ملت راه اندازی شد


  نخستین واحدبخش بخار نیروگاه پرند مپنا وارد مدار شد


  اهدای جایزه یک میلیاردی بانک سپه به ایتام زلزله زده کرمانشاه


  بخشودگی جرائم تاخیر بانک قرض‌الحسنه مهر ایران


  اختصاص 741 میلیون دلاربه واحدهای صنعتی استان فارس


  بانک ملی 11 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد


  سود مشارکت در منافع بیمه های عمر بیمه آرمان اعلام شد


  کالای بدون فاکتور رسمی قاچاق محسوب می‌شود


  قیمت طلای جهانی افزایش یافت


  قیمت جهانی نفت افزایش یافت


  گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت صادر می شود


  تولید ۱۸ میلیون مترمکعب میعانات گازی


  آسمان بیشتر استان ها بارانی است


  تبلیغ محصولات و خدمات غیرمجاز ممنوع شد


  مبلغ تراکنش‌های شاپرک افزایش یافت


- اندازه متن: + -  کد خبر: 65256صفحه نخست » بانکدوشنبه، 8 آبان 1396 - 09:59
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد؛
طرح ضربتی اعطای وام ازدواج موفق بوده است
طرح ضربتی اعطای وام ازدواج موفق بوده استاخبار پولی مالی- طرح ضربتی اعطای وام ازدواج و همکاری بانک ها در این طرح کار ارزشمندی بود .
  

به گزارش اخبار پولی مالی- ولی اله سیف، رئیس کل بانک مرکزی با موفق ارزیابی کردن طرح ضربتی اعطای وام ازدواج گفت: همکاری بانک ها در این طرح کار ارزشمندی بود و می توان آن را  گامی در جهت روشن کردن چراغ کانون خانواده در کشور تلقی کرد.

سیف در آیین تقدیر از دست اندرکاران طرح ضربتی اعطای وام ازدواج که در بانک مرکزی برگزار شد با قدردانی از همکاری و همیاری بانک ها و به ویژه بخش اعتبارات آنها در به ثمر نشستن طرح ضربتی اعطای وام ازدواج، گفت:  سنت حسنه جاریه قرض الحسنه در نظام بانکی کشور از برکات قانون بانکداری بدون رباست و  بر مبنای این اصل برکات فراوانی برای هموطنان در نظام بانکی ایجاد شده است که نمونه آن را می توان در اعطای وام ازدواج به صورت عینی مشاهده کرد.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه نظام بانکی دنیا  بر سود و زیان و بهره استوار است، اظهار داشت: خوشبختانه در نظام بانکداری ایران  به موضوع قرض الحسنه  که از  اصول قانون بانکداری بدون رباست توجه شده است.

وی در ادامه افزود:  اگرچه منابع قرض الحسنه در ابتدای اجرای بانکداری اسلامی چندان قابل توجه نبود اما با اطلاع رسانی مناسب بانک ها و آگاهی بخشی به مردم، سهم این منابع در نظام بانکی افزایش یافته است.

سیف با ترغیب مردم به مشارکت  در امر قرض الحسنه پس انداز  تصریح کرد:  سنت پسندیده قرض الحسنه این فرصت را برای کشور، دولت  و نظام بانکی فراهم می کند که منابع حاصل شده از این طریق در اموری چون وام ازدواج جوانان صرف شود، بر این اساس توصیه می شود آحاد مردم با نیت معنوی در امر افتتاح حساب قرض الحسنه مشارکت حداکثری داشته باشند.
رییس شورای پول و اعتبار با تاکید بر اینکه  منابع قرض الحسنه در منابع بانکی باید در همان بخش خود به مصرف برسد، گفت: در گذشته، این شبهه وجود داشت که منابع قرض الحسنه در فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاری و  به مصرف می‌رسد، به همین منظور بانک مرکزی بانک ها را ملزم کرد سرفصل منابع قرض الحسنه را از دیگر منابع خود تفکیک کنند.

سیف با تشریح مکانیزم تسهیلا ت دهی در بانک های دنیا گفت: در دنیا بانک ها وام های خرد به مصرف کننده اعطا  و این مصرف کنندگان هستند که با خرید خود، تولید کننده را حمایت می کنند.
 وی افزود: بر همین مبنا بانک مرکزی سال گذشته دستورالعملی در این زمینه با عنوان کارت های اعتباری مرابحه به نظام بانکی ابلاغ کرده است و امیدواریم بخش عمده ای از تسهیلات به این شیوه پرداخت شود.

رییس کل بانک مرکزی از بانک ها خواست به کارت های اعتباری مرابحه و نیز یاراکارت که به پشتوانه یارانه مردم ارایه می شود، توجه بیشتری کنند تا با این شیوه تحولی در نظام اقتصادی کشور روی دهد.

وزیر ورزش و جوانان: شرایط ازدواج آسان جوانان با همکاری نهادها امکان پذیر است

وزیر ورزش و جوانان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از اجرای موفق طرح ضربتی وام ازدواج، آن را حاصل برنامه ریزی و تدبیر بانک مرکزی و همکاری مدیران عامل بانک های مشارکت کننده  و در راستای پشتیبانی از ازدواج جوانان خواند.

مسعود سلطانی فر طرح ضربتی وام ازدواج را اقدامی موثر خواند و گفت: بانک مرکزی و شبکه بانکی کشور با اجرای این طرح، شرایط تشکیل خانواده را برای بسیاری از  زوج های جوان کشور فراهم کردند که این مهم نیازمند تقدیر و تشکر از تمام مجریان و دست اندکاران است.

وی با اشاره به الزام قانون بودجه برای کاهش صف وام ازدواج به کمتر از ۵۰ هزار فقره در سال های قبل تصریح کرد: در بودجه سال جاری با توجه به اینکه الزامی برای شبکه بانکی برای کاهش متقاضیان به کمتر از ۵۰ هزار نفر وجود نداشته است، اما با برنامه ریزی و تدبیر بانک مرکزی و همکاری مدیران عامل یازده بانک مشارکت کننده در طرح ضربتی وام ازدواج این هدف محقق شده است و امیدواریم با همین پشتکار و همت نظام بانکی، پشتیبان و حامی جوانان در امر ازدواج باشیم.

سلطانی فر با اشاره به رشد بیش از سه برابری مبلغ تسهیلات ازدواج  طی دوران خدمت دولت تدبیر و امید عنوان کرد: در سال ۱۳۹۲ جمعا ۲۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به جوانان پرداخت شد که این مبلغ در سال ۱۳۹۵ به ۹۸۰۰ میلیارد رسیده است و با همت بانک مرکزی و شبکه بانکی در سال جاری به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید که این امر به معنای حمایت بیشتر از جوانان کشور در ابتدای مسیر زندگی است.

وزیر ورزش و  جوانان در پایان با اشاره به فعالیت های آن وزارتخانه در زمینه راه اندازی دفاتر مشاوره ازدواج در سراسر کشور خاطر نشان کرد: امروز بیش از ۲۵۰ مرکز مشاوره برای جوانان در زمینه ازدواج راه اندازی شده است و امیدواریم با کمک این نهادها و همکاری مجلس شورای اسلامی و همچنین همیاری شبکه بانکی در تسهیل و تسریع شرایط جوانان برای دستیابی به تسهیلات ازدواج بتوانیم بنیان های محکمی برای زندگی آنان فراهم و شرایط ازدواج آسان برای تمام جوانان را مهیا کنیم.

مراسم تقدیر از مجریان و دست اندکاران اجرای طرح ضربتی وام ازدواج با حضور سلطانی فر وزیر ورزش و  جوانان، شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس جمهوری ایران در امور حقوق شهروندی، پزشکیان نایب رئیس مجلس به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سیف رئیس کل بانک مرکزی به همراه اعضای هیئت عامل و مدیران عامل و مدیران بانک های مشارکت کننده در طرح ضربتی وام ازدواج عصر امروز در بانک مرکزی برگزار شد.

گفتنی است بانک مرکزی به منظور کاهش صف دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با همکاری شبکه بانکی، طرح ضربتی اعطای وام ازدواج را از ابتدای مردادماه سال جاری کلید زد و با اجرای این طرح و اعطای بیش از ۵۲۰ هزار فقره وام، تعداد افراد در صف به حداقل ممکن کاهش یافته است.

   
  

اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار